Niedziela Palmowa

5 kwietnia 2020 r.

1. Rozpoczynamy dziś święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia ostatnie dni życia Jezusa. Radosnymi okrzykami: „Hosanna!” lud Jerozolimy witał Jezusa wjeżdżającego w mury świętego Miasta. Ten sam tłum za sześć dni będzie domagał się śmierci Nauczyciela z Nazaretu. Dziś w Niedzielę Palmową, gromadzimy się aby wspominać tamte wydarzenia. Pragniemy zagłębić się w tajemnice miłości Boga, który swego Syna nie oszczędził, ale wydał Go za nas.

2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota będą dniami zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii. Mimo ograniczonej ilości osób, mogących brać udział w nabożeństwach, korzystajmy z transmisji telewizyjnych przeżywając poszczególne tajemnice odkupienia w gronie rodzinnym. Spowiedź w Wielkim Tygodniu od godziny 1100 - 1200 i 1500 - 1700.

3. Zbiórki ministrantów 30 minut przed nabożeństwem.

4. W Wielki Czwartek, w naszym kościele celebrowana jest jedna Msza św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800. Adoracja do godz. 22 00.

5. Wielki Piątek:

Nabożeństwo rozpoczniemy o godz.1715 Drogą Krzyżową a po niej Liturgia Wielkiego Piątku. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły.

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy  grobie  Pana Jezusa do godziny 24.

6. Wielka Sobota:

Pokarmy święcimy w naszych domach wykorzystując tekst modlitwy zamieszczonej na stronie internetowej naszej Parafii. Zachęcamy, by w tym dniu, zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 1900, nie ma rozpalania ognia przy kościele i procesji do ołtarza. Celebracje rozpoczynamy znakiem krzyża i pozdrowieniem wiernych.

8. Wielkanoc:

Msza św. ,,rezurekcyjna” o godz. 600 bez procesji wokół kościoła, rozpocznie się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem przed drzwiami kościoła.

Następne Msze św. o godz. 1000, 1200, 1600.

9. Drugi dzień świąt Wielkiej Nocy:

Msze św. o godz. 800, 1000, 1200, 1600.

10. Istnieje możliwość nabycia baranków wielkanocnych.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.