Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

9 Czerwca 2019 r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to dzień narozin Kościoła, dzień jedności wszystkich ochrzczonych. Podobnie jak Apostołowie, tak i my zgromadziliśmy się w naszej świątyni i prosimy Pana by udzuelił nam swojego Ducha. Módlmy się słowami: "Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych i zapal w nnich ogień swojej miłości".

2. W kalendarzu liturgicznym:

-  w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła,

- we wtorek wspomnienie Św. Barnaby, apostoła,

- w czwartek Święto ku czci Jezusa Chrystusa Nawyższego i Wiecznego Kapłana,

- w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

- w następną niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

3. Zbliża się okres Bożego Ciała. Prośba o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: "Źródła", "Niedzieli", "Gościa Niedzielnego".

9. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w tym tygodniu rodzinom z ul. Nękanowice. Na sobotę tego tygodnia zapraszamy kolejne rodziny z tej samej ulicy.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.