XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Święty Paweł Apostoł powiada, że ,,nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie”. Jezus Chrystus umarł dla nas, abyśmy mieli życie. Sprawując pamiątkę śmierci i Zmartwychwstania Pana, uczmy się żyć dla braci.

2. W kalendarzu liturgicznym:
w poniedziałek- Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
we wtorek- Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
w środę- Wspomnienie męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.
w piątek- Święto Świętego Stanisława Kostki zakonnika.

3. Dzieci, które wczoraj przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w taka zwanym ,,Białym Tygodniu”, zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18.00.

4. W dniu 20 września po mszy świętej o godzinie 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego”.

6. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w tym tygodniu rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych. Na kolejną sobotę zapraszamy rodziny z Nowego Brzeska z ulicy Krakowskiej.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.