UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWATA

1. W dzisiejszą Niedzielę, która kończy Rok Liturgiczny, czcimy Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Wszystko przez Niego zostało stworzone i dzięki Niemu istnieje. On jest mocą działająca we wszystkim, On jest sercem i ośrodkiem całego wszechświata. W Nim znajduje On swoją jedność i sens. Jego panowanie jest wieczne, a jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

2. W kalendarzu liturgicznym:
we wtorek- Wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

3. Od przyszłej Niedzieli rozpoczynamy okres Adwentu. Msza Święta Roratnia o godzinie 6.30 rano.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a także są do nabycia kalendarze na 2021 rok przysłane przez Seminarium Duchowne w Kielcach.

5. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w tym tygodniu rodzinom z ulicy Lubelskiej. Na następną sobotę zapraszamy pierwsze rodziny z ulicy Piłsudskiego i Nowego Rynku.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.