XXVIII Niedziela Zwykła

13 Października 2019 r.

1. Dzisiejsza Liturgia Słowa ukazuje Jezusa, który łamie bariery uprzedzeń i narodowych nienawiści. Idąc przez pogranicze Samarii pomaga, leczy ludzkie słabości i choroby. Z dziesięciu uzdrowionych przez Niego tylko jeden zdobędzie się na akt dziękczynienia, właśnie Samarytanin. Zapytajmy samych siebie, czy mamy wiarę tak dojrzałą, która prowadzi nas do całkowitego zaufania Chrystusowi i do pamiętania o Nim nie tylko w chwilach różnych potrzeb, ale w wtedy, gdy wypada za otrzymane dary podziękować.

2. W kalendarzu liturgicznym:

- we wtorek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,

- w środę wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej,

- w czwartek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

- w piątek Święto Św. Łukasza, Ewangelisty.

3. Dzisiaj z racji tzw. "Dnia Papieskiego" po każdej Mszy Św. zbiórka pieniędzy do puszek na fundusz stypendialny "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

4. Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.

5. W dniu 20 października 2019 r. tj. przyszła niedziela - po Mszy Św. popołudniowej spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania. Jest to bardzo ważne spotkanie związane z zapisem kandydatów.

6. W następną niedzielę w parafiach liczenie wiernych uczęszczających na niedzielną Mszę Św. oraz przystępujących do Komunii Św.

7. Można zgłaszać imiona zmarłych do tzw. modlitwy wypominkowej w zakrystii i kancelarii parafialnej oraz na cmentarzu.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: "Źródła", "Niedzieli", "Gościa Niedzielnego".

9. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu mieszkańcom z ulicy Kościuszki, Piłsudskiego i Nowego Rynku, na sobotę tego tygodnia zapraszamy pierwsze rodziny z ul. Wesołej.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.