XIX Niedziela Zwykła

11 Sierpnia 2019 r.

1. Naświętsza Eucharystia jest szczytem obecności Jezusa Chrystusa wśród nas i zadatkiem przyzłej radości przebywania z Nim w niebie. Uwydatnia ona Różnoraką obecność Jezusa: w zgromadzeniu, w osobie kapłana, w słowie, pod postaciami chleba i wina. Pan przychodzi do nas, ale czy umiemy Go rozpoznać w wierze, żeby być przygotowanym na Jego ostateczne przyjście.

2. W kalendarzu liturgicznym:

-  w środę wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

- w sobotę wspomnienie Św. Jacka, prezbitera.

3. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia Najwiętszej Marii Panny. Jak niegdyś do domu Zachariasza tak i w tym dniu przez swoją modlitwę Maryja przychodzi do nas. Swoim życiem, o którym mówią ewangelie, pokazuje Kościołowi jak należy pielgrzymować po tej ziemi - w służbie, w pokorze, wiarą i nadzieją zbawienia. U kresu tej drogi Bóg przygotuje chwałę wszystkim, którzy uwierzyli w Chrystusa.

Msze święte tego dnia tak jak w każdą niedzielę: 8:00, 10:00, 12:00, 16:00. Po każdej Mszy Św. poświęcenie ziół.

4. We wtorek po Mszy Św. wieczornej Nabożństwo Fatimskie z proceesją wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.

5. W dniu 18 sierpnia (niedziela) w godzinach wieczornych do naszej parafii przyjdą dwie grupy Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Przyjmijmy ich w naszych domach na nocleg i poczęstujmy kolacją i śniadaniem.

W poniedziałek 19 sierpnia nie będzie Mszy Św. o godz. 7:00 w naszym Kościele. Msza Św. będzie sprawowana o godz. 7:30 na Placu Wolności, w której będą uczestniczyć również gupy, które nocowały w parafiach za Wisłą. Zapraszamy wiernych naszej parafii do udziału w tej Mszy Św.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: "Źródła", "Niedzieli", "Gościa Niedzielnego".

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni w tym tygodniu mieszkańcom z ul. Spółdzielczej i przyległych. Na sobotę tego tygodnia zapraszamy pierwsze rodziny z ulicy Krakowskiej.

Porządek Mszy świętych

Dni powszednie:

7:00 i 18:00

17:00 (październik - marzec)

6:30 Roraty

Niedziela:

8:00 - dla wszystkich

10:00 - dla dzieci

12:00 - suma

16:00 - dla młodzieży

SPOWIEDŹ:
–  15 minut przed każdą Mszą świętą i w trakcie Mszy
–  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po każdej Mszy Św. wieczornej, w niedzielę po Mszy Św. popołudniowej.
– W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i o godz. 19:00 dla młodzieży, a w niedzielę zaraz po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:30.